O výrobci krmiv #1: Essential Foods

Essential Foods je značkou, která si v ČR probojovává své místo na slunci a s čistou duší můžeme říci, že zcela oprávněně. Výroba těchto kvalitních krmiv má kořeny ve Velké Británii, odkud také přináší převratnou metodu ve světě krmiv. Essential Foods si zakládají na tom, aby Vaši mazlíčci dostali tu nejkvalitnější stravu a naplno využili svůj potenciál. K tomu využívají tzv. princip BOF. 

Ještě jste o BOF neslyšeli? Ihned to napravíme! BOF vychází z poznatků, že složení krmiva má přímý vliv na psychické rozpoložení a chování zvířete. Asi jste se v životě setkali s tím, že Vás mazlíček, popř. mazlíček známých, byl jaksi emociálně nevyrovnaný. Nálady a množství energie projevoval různě, leckdy v závislosti na tom, zda-li byl před krmením, anebo po něm. Není divu. Standardní krmiva totiž jsou na bázi škrobu a rozpouští v těle Vaše mazlíčka rychlé cukry. To způsobí, že má zvíře velké množství energie v jeden moment, zatímco po zbytek dne ji má méně. Stejně jako u lidí, i u zvířat působí tyto změny na psychiku, chování a míru podrážděnosti, či únavy. Granule Essential Foods jsou vyrobeny z takových surovin, které cukry rozpouští pomalu a rovnoměrně. To způsobí celkovou vyrovnanost Vaše mazlíčka v průběhu celého dne. Pozitivní výsledky by měly být pozorovatelné do 30 dní od nasazení stravy. Podle mnoha zákazníků se nevyzpytatelné chování jejich mazlíčků radikálně zmírnilo, nebo v některých případech dokonce úplně vymizelo.

 

Essential Foods se zaměřuje především na krmiva pro psy, se kterými slaví úspěchy (viz obrázek níže), ale ani na kočičí parťáky nezapomíná. Ačkoliv se jedná pouze o jednu řadu kočičích krmiv, i tak si myslíme, že řada Jaguar patří mezi ty top krmiva u nás.

 

Essential Foods granule jsou obdařená vysokým obsahem masa zpracovávaného při nízkých teplotách, což zaručuje zachování perfektních výživových hodnot. Aby měli naše šelmy pocit opravdového lovu, jsou do krmiv přidávány lesní bobule, bylinky a semínka. To připomíná složení potravy přirozené kořisti v divočině. Krmivo má skvělou konzistenci, takže před spolknutím dochází k lehkému rozžvýkání. Navíc za využití metody BOF se jedná o opravdové nebe na talíři, nebo spíše v misce :)

Na závěr bychom rádi zmínili, že granule Essential Foods prokazatelně napomáhají mentální rovnováze chlupáče. U některých jedinců byla pozorována dramatická změna v chování. Je však nutné také říci, že ne u všech jedinců jsou výsledky tak dechberoucí. Nicméně pozitivní změnu páníčci zaznamenají vždy a z dlouhodobého hlediska je výživa pomocí krmiv Essential Foods v porovnání s většinou běžných krmiv jednoznačně prospěšná. Za nás tedy stojí za vyzkoušení.  

Pro dospělé psy doporučujeme: ESTATE LIVING 

Pro štěňata doporučujeme: BEGINNING (SMALL BREED) a BEGINNING LARGE BREED

Pro starší psy: ESSENTIAL OLDER